Inter House Awards


 

DRAWING AND COLOURING COMPETITION
DATED – 8.5.19
RESULTS   CLASSES – 1 AND 2

CLASS 1 A


POSITION

NAME

HOUSE

FIRST

ADWITA SRIGO

SHIVAJI

SECOND

KIARA

LAXMIBAI

THIRD

YUVAAN

SHIVAJI

CLASS 1 B


POSITION

NAME

HOUSE

FIRST

AVI KUMAR

SHIVAJI

SECOND

ARAISH AHMED

LAXMIBAI

THIRD

N.G RYAN

LAXMIBAI

CLASS 1 C


POSITION

NAME

HOUSE

FIRST

PRITISH ARORA
TANISHKA

SHIVAJI
PRATAP

SECOND

ADYA BIJU

ASHOKA

THIRD

AMELIA SUSAN VARGHESE
KUMAR SHILADITYA BAL

PRATAP
LAXMIBAI

CLASS 1 D


POSITION

NAME

HOUSE

FIRST

LAVANYA KANSAL

LAXMIBAI

SECOND

MADHVI SINGH

PRATAP

THIRD

ARUN.P. DADSEN

LAXMIBAI

CLASS 2 A


POSITION

NAME

HOUSE

FIRST

AARAV BARNWAL

ASHOKA

SECOND

AARADHYA AGARWAL

ASHOKA

THIRD

ANAS AHMED

SHIVAJI

 

CLASS 2 B


POSITION

NAME

HOUSE

FIRST

SOUMYA DEY

PRATAP

SECOND

JANYA SINGH

LAXMIBAI

THIRD

ARNA DAS

ASHOKA

 

CLASS 2 C


POSITION

NAME

HOUSE

FIRST

AVANI CHAUDHARY

ASHOKA

SECOND

ANGELIN PAMEI

ASHOKA

THIRD

ARNAV KAPOOR
AYONA BINOJ
RISHI SAJEEV

ASHOKA
LAXMIBAI
SHIVAJI

 

CLASS 2 D


POSITION

NAME

HOUSE

FIRST

SAHAJ BHATIYA
KAVYA TYAGI

LAXMIBAI
ASHOKA

SECOND

ARYAN SHARMA

ASHOKA

THIRD

TALISH ANSARI

ASHOKA

 

 

   FOLK DANCE                                            DATED:09.05.2019

 

House

Name of the participant

Class

Position

 

 

 

 

Shivaji

Brishti De Sarkar

8C

I

 

 

 

 

Laxmibai

Alona Ann Jojy

6C

II

 

Rashi Chaudhary

 

II

 

 

 

 

Ashoka

Kenisha Tandwalia

7A

III

 

                          ROLE PLAY(6-8)                                                           DATED:25.07.2019

 

House

Name of the participant

Class

Position

 

 

 

 

Laxmibai

Arnab Nair

8A

I

 

 

 

 

Ashoka

Hargun Kaur

6B

II

 

 

 

 

Shivaji

Ishan Malik

7B

III

 

CARICATURECOMPETITION (9-10)

 

House

Name of the participant

Class

Position

 

 

 

 

Shivaji

Rhitam Chaudhary

10C

I

Shivaji

Ann Susan

10B

I

 

 

 

 

Pratap

Lavanya Kumar

10B

II

 

 

 

 

Laxmibai

Daksh

9B

III

 

MEDIA SPLASH COMPETITION                   DATED:03-07-2019

 

House

Name of the participant

Class

Position

 

 

 

 

Pratap

Nandeesh Nanda

12B

I

Pratap

Soham Pal

12A

I

 

 

 

 

Ashoka

Kshitiji Sachdeva

12B

II

Ashoka

Naman Sahai

12A

II

 

 

 

 

Shivaji

Sneha Rachel Philip

12A

III

Shivaji

Parth Gupta

12C

III

 

NUKKAD NATAK                   DATED:01.08.2019

 

House

Name of the participant

Class

Position

House

Name of the participant

Class

Position

 

 

 

 

 

 

 

I

Ashoka

Janani

9B

I

Ashoka

Nainika

10C

I

Ashoka

Tanisha

9C

I

Ashoka

Vedant

10A

I

Ashoka

Garima

9B

I

Ashoka

Dev

10C

I

Ashoka

Sharon

9B

I

Ashoka

Manas

10C

I

Ashoka

Lijiya

9B

I

Ashoka

Aayushi

10C

I

Ashoka

Alan

9C

I

Ashoka

Christina

10A

I

Ashoka

Dweep

9C

I

Ashoka

Areeb

10A

I

 

Shivaji

Kritika

10B

II

Shivaji

Kanishk

9B

II

Shivaji

Aditya

10C

II

Shivaji

Riya

9B

II

Shivaji

Aryan

10C

II

Shivaji

Priyasha

9B

II

Shivaji

Ayush

10B

II

Shivaji

Charu

9C

II

Shivaji

Vidhanshi

10C

II

Shivaji

Deepak

9A

II

Shivaji

Aditya

10B

II

Shivaji

Celina

9C

II

Shivaji

Rhitam

10C

II

 

 

 

 

 

Laxmibai

Kris

9C

III

Laxmibai

Sanjeeta Mohankud

10C

III

Laxmibai

Mehak S

9A

III

Laxmibai

Tanishq Sharma

10B

III

Laxmibai

Sheetal Nautiyal

9C

III

Laxmibai

Piyush Dhama

10A

III

Laxmibai

Daksh

9B

III

Laxmibai

Tanay Jaiswal

10C

III

Laxmibai

Shivangi

9C

III

Laxmibai

Aaron Joe

10B

III

Laxmibai

Ishita

9C

III

Laxmibai

Kavishka Chaudhary

10B

III

Laxmibai

Sayna Mukherjee

10A

III

Laxmibai

Tushaar

9C

III

 

POWERPOINT COMPETITION (9&11)                          DATED:22.07.2019

 

House

Name of the participant

Class

Position

 

 

 

 

Shivaji

Anna Sam

11A

I

 

Celina Binu

9C

I

 

 

 

 

Laxmibai

Lakshmi

11A

II

 

Kris N. Biju

9C

II

 

 

 

 

Ashoka

Smriti Pandey

11C

III

 

Dweep Chabra

9C

III